KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 16701007

nr 1670 1007

Elis Eriksson

(1906-2006), Sverige

Utan titel. Signerad EE och numrerad ex. 1/20, multipel, väggskulptur i bemålat trä, 40x38 cm

Elis Eriksson, svensk målare, skulptör och författare född 1906, död 2006.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

4.400 kr

lördag 21 december 2024
kl 18:48:23

Elis Eriksson

Läs mer om Elis Eriksson